Dluhová past

Stav, kdy se člověk ocitne v tzv. dluhové pasti nebo také „dluhové spirále“, bývá zjednodušeně definován tak, že člověk „přeplácí půjčku půjčkou“. Tento stav, který může mít samozřejmě velmi mnoho příčin, v konečném důsledku není nikdy výhodný ani pro dlužníka, ani pro jeho věřitele, dokonce ani pro celou společnost.

Jak se dostat z dluhové pasti

Člověk v dluhové pasti, kterému se shodou nešťastných okolností život tak nějak zamotal a nyní si neví rady, jak by nastalou situaci vyřešil, jelikož splátky dluhů jsou tak vysoké, že se již nadále nedají zvládnout splácet, by vždy tak nějak nejraději vrátil čas a udělal vše znovu a lépe tak, aby současná situace, kdy má nezvladatelné dluhy, obtěžují jej vymahači, inkasní agentury či dokonce vykonavatelé soudních exekutorů, pokud možné vůbec nenastala.

Čas však bohužel vrátit možné není, nicméně každý člověk, který někdy v životě udělal chybu, by si měl zasloužit druhou šanci, aby nemusel po zbytek svého života splácet své dluhy a mohl někdy v budoucnu zase žít normálním životem bez dluhů. Touto druhou šancí může být např. možnost řešení dluhů cestou insolvenčního zákona, a to pomocí tzv. oddlužení (lidově řečeno „osobního bankrotu“.

  • Osobní bankrot je jediné oficiální zákonem stanovené oddlužení, které je ve většině případů rychlejší, výhodnější a levnější než splácení dluhů denně navyšovaných o úroky, smluvní pokuty, penále a odměny advokátů a exekutorů.
  • Oddlužení dle insolvenčního zákona je jediná právním řádem České republiky posvěcená oficiální cesta, jak se legálně jednou provždy zbavit veškerých dluhů, a to i těch z minulosti, o kterých třeba již dnes nemáte ani ponětí.
  • Po celou dobu trvání oddlužení je člověk pod ochranou soudu a insolvenčního zákona a tím pádem se nemusí obávat exekutorů, inkasních agentur a vymahačů, navíc zastaví další nárůst dluhů!
  • Díky osobnímu bankrotu je možné splatit minimálně 30 % dluhů, načež zbytek po Vás již nemůže nikdo nikdy požadovat. Jak uvádíme výše, člověk v platební neschopnosti by zpravidla neměl příliš s vyhlášením osobního bankrotu otálet, neboť osobní bankrot není žádná potupa, ba naopak – osobní bankrot je zcela bezpečné a oficiální řešení dluhové pasti!
podíl žádostí fyzických osob o oddlužení
Podíl právnických osob v žádostech o oddlužení
Podíl žádostí o oddlužení manželů
Celková úspěšnost schvalování podání žádostí

Ohledně možnosti vyhlášení osobního bankrotu je vždy nejlepší poradit se s odborníkem, který velice pečlivě posoudí, zda jsou v konkrétním případě splněny podmínky pro vyhlášení osobního bankrotu, stejně jako je schopen zhodnotit, zda je osobní bankrot (oddlužení) v konkrétním případě tou nejvhodnější variantou řešení – s ohledem na možnosti, potřeby a požadavky klienta.

Pro více informací nás neváhejte kdykoliv kontaktovat – kontaktní formulář pro bezplatnou konzultaci naleznete na v pravém panelu našich stránek.