Otázky a odpovědi

1. Koupil jsem auto na úvěr, kterým jezdím do práce. Bojím se, že pokud půjdu do insolvence, tak o něj přijdu?
V případě podání insolvence v této situaci, záleží především na věřiteli, může se stát, že ten dá příkaz ke zpeněžení a nelze s tím nic udělat. Ale nezoufejte i na takto složitou situaci se dá najít řešení, velice rádi Vám pomůžeme s Vaším problémem, kontaktujte nás a domluvte si schůzku.

2. Jak je to v případě oddlužení podnikatelů?
Ano pravdou je, že se jedná o složitější proces oddlužení. Ale s ohledem na novou právní úpravu se řešení úpadek formou oddlužení zpřístupnil i aktivně podnikajícím osobám. V naší kanceláři i takové to případy umíme úspěšně vyřešit a pomoci tak předluženým podnikatelům.

3. Očekávám návštěvu exekutorů v několika dnech, jde s tím ještě něco udělat?
Zde je to spíše o Vás a jak rychle dokážete reagovat a dodat veškerou dokumentaci pro podání návrhu na soud. V krizových situacích jsou naši advokáti schopni zpracovat a podat návrh v průběhu několika dnů. Pokud se jedná o extrémně naléhavou situaci volejte obratem na číslo 608 313 113. Jakmile převezmeme Váš případ, budeme Vás zastupovat v celém řízení, tj. od podání samotného návrhu až po konkrétní komunikaci s příslušným soudem.

4. Bude mi povolena insolvence i v případě, že mám nedostatečný příjem?
– Ano tuto situaci můžete vyřešit tzv.: darovací smlouvou, případně smlouvou o důchodu. Další možností je sehnat další zdroj příjmu, jako je např.brigáda. Toto jsou však obecné informace, doporučujeme Vám, obrátit se na naši kancelář a sjednat si osobní schůzku.

5. Co mám dělat v případě, že mi byla žádost o bankrot již jednou zamítnuta, mohu podat návrh znovu?
– Bohužel často se stává, že v případě podání nekvalitního návrhu může dojít odmítnutí soudem, samozřejmě někdy je to i o rozdíleném pohledu konkrétního soudu ve Vašem kraji. Nic však nebrání podání nového návrhu, je však velmi důležité se zaměřit na zákonné náležitosti a zároveň mít vše v souladu se soudní praxí. Vývoj právní úpravy novely platné od 1.7.2017 i jednotlivá soudních rozhodnutí neustále sledujeme, neváhejte se tedy zeptat.