Jsou lidé připraveni na nečekané události? Tvoří si rezervy? Průzkum společnosti Abivia

Datum vložení: 13. 12. 2016 | Kategorie: Poradna

Společnost Abivia, která se dlouhodobě zabývá finanční gramotností, se v listopadu rozhodla zjistit, jak jsou na tom s tvorbou finančních rezerv lidé Olomouce. Proto se obrátila na celkem 720 respondentů s dotazy na jejich rezervu, a jaké při tom využívají produkty.

Cílem průzkumu bylo zjistit, jestli si osoby různého věku a vzdělání tvoří dostatečné rezervy. Výsledky měly ukázat, které skupiny osob jsou v této oblasti nejvíce zranitelné, a to např. při dočasném výpadku příjmů (nemoc, nezaměstnanost) a je tedy třeba jim věnovat zvýšenou pozornost. Všichni respondenti si tak mohli sami posoudit, jestli je jejich finanční situace stabilní, či je třeba na stabilitě rozpočtu jedince či rodiny ještě zapracovat a finanční rezervy si skutečně tvořit.

Čtvrtina lidí Olomouce nemá vytvořenu žádnou rezervu

Účastníci průzkumu byli dotazováni, zdali mají vytvořenou finanční rezervu a případně na jak dlouho: (1 měsíc, 2-4 měsíce, 5 a více měsíců.)

Z průzkumu vyplynulo, že téměř čtvrtina oslovených osob (24,16%) nemá vytvořenou žádnou finanční rezervu.

Pouze 22,63 % oslovených má pak finanční rezervu pouze na jeden měsíc. Po dobu 2-4 měsíců s rezervou vystačí 31,01 % dotázaných.

Jsou na tom lépe muži nebo ženy? Jakým způsobem si rezervy tvoří? Přečtěte si kompletní výsledky průzkumu ZDE.

Máte dluhy? Nestíháte je splácet? Hrozí Vám exekuce? Poraďte se zdarma se specialistou na oddlužení.

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Komentáře ke článku

Komentáře nejsou povoleny.